Dopravní nehoda ve směru na Prahu se stala po 10:00. Automobil s návěsem se převrátil zřejmě kvůli silnému větru. Náklad se musel přeložit a vůz vyprostit. V protějším směru se srazila čtyři auta a kolony narůstaly do délky několika kilometrů. Po 14:00 se uvolnil směr na Ústí nad Labem a o dvě hodiny později i opačný směr.

Nehodu řešili také policisté v Litoměřicích, kde se dvě vozidla srazila na Tyršově mostě. Dvě nákladní auta se srazila mezi obcemi Kostomlaty pod Řípem a Krabčice, kde také foukal silný vítr.

V Podbořanech na Lounsku vyjeli hasiči časně ráno k dopravní nehodě mikrobusu, kterým cestovalo pět lidí. Čtyři byli zraněni. Silnice byla podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana silně namrzlá.

Hasiči vyjížděli od rána také k několika spadlým stromům hlavně v jižní části Ústeckého kraje, nejvíce případů bylo zatím na Litoměřicku. V Libochovicích spadl strom na vozovku, v Podluskách na zaparkované osobní auto. Ve Štětí spadl strom také na zaparkovaný vůz a na silnici v Litoměřické ulici. V Počeplicích spadl strom na cestu a v Roudnici se uvolnil plech na střeše panelového domu. Strom přes komunikaci je také u obce Veltěže na Lounsku. Hasiči odstranovali strom z drátů vedení ve Starých Křečanech na Děčínsku.

V Ústeckém kraji je vítr celý den a v Krušných horách meteorologové varují před silným větrem, který může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině.