Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury získalo devět procent hlasů, následují ho Starostové a nezávislí s 8,1 procenta. Na dalších místech skončili komunisté se 7,2 procenta hlasů, sociální demokraté s 6,6 procenta a TOP 09 s 6,3 procenta.

Podle středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, která se ucházela o přízeň voličů ze čtvrtého místa kandidátky ANO, je volební výsledek hnutí ANO obrovským závazkem. Pro ni osobně znamená návrat do Sněmovny, kde už dříve působila jako místopředsedkyně, rozhodování, zda některou z funkcí opustí. Vyřešit to chce během pár týdnů.

ANO jasně zvítězilo i v největším středočeském městě Kladně, kde získalo 30,5 procenta hlasů. Před čtyřmi roky tam nejvíce bodovali sociální demokraté. Kandidáti ANO s náskokem vyhráli také v Průhonicích u Prahy, kde má bydliště lídr hnutí Andrej Babiš. Pro Babišovo hnutí tam hlasovalo 27,8 procenta lidí.

Lídr STAN Vít Rakušan je rád, že se nepotvrdily informace některých agentur, že hlasy pro STAN by mohly propadnout. "My jsme věřili, že se do Sněmovny dostaneme," řekl ČTK. Ocenil, že největší podporu mělo hnutí ve Středočeském kraji. Celostátně je ale podle něj volební výsledek STAN dost tristní.

Kolem 20:30 bylo ve středních Čechách sečteno 99,95 procenta okrsků, chyběly ještě hlavně výsledky ze zahraničí. Češi v cizině si podobně jako před čtyřmi lety vybírají ze středočeských kandidátů.

Ve Středočeském kraji se letos utkalo v boji o voliče 26 stran a hnutí, což bylo o šest více než před čtyřmi lety. Tehdy volby v regionu vyhrálo hnutí ANO se ziskem 20,07 procenta hlasů. Druzí byli sociální demokraté s 18,44 procenta a třetí TOP 09 s 14,64 procenta hlasů. Čtvrtou příčku si zajistili komunisté s podporou 14,41 procent voličů, pátá skončila ODS s 8,85 procenta hlasů. Z dalších stran se tehdy do Sněmovny dostal ještě Úsvit přímé demokracie, kterému dalo hlas 6,32 procenta lidí, v té době toto uskupení vedl Tomio Okamura. K volbám v roce 2013 přišlo 61,47 procenta voličů.