Mihola šel volit s otevřením volebních místností. "Jako doprovod jsem zvolil své syny Jirku a Kájíka. Učím je, že je důležité volit, i když do plnoletosti mají ještě dost daleko," řekl ČTK Mihola.

Šimek je zvědavý na účast. "Každé volby jsou důležité, ať už jsou komunální, krajské nebo parlamentní. Navštěvuji postupně obce a města a podle reakcí lidí věřím, že stále přibývá těch, kteří se o věci veřejné zajímají a k volbám přijdou," řekl. "Kandidoval jsem proto, abych podpořil hnutí, za které jsem hejtmanem. Ať už volby dopadnou jakkoli, já zůstanu ve funkci hejtmana a chci pracovat na plný úvazek pro kraj," řekl Šimek.

Vokřál řekl, že pokud poslanecký mandát získá, zváží, že se ho vzdá. "Na předních místech máme šikovné lidi a já nepatřím k těm, kteří si potřebují něco dokazovat. Prioritou je pro mě Brno," řekl ČTK Vokřál. Podle něj může být účast vyšší. "Přijde mi, že lidé jsou nastartovaní říct svůj názor. Atmosféra je vyhrocenější než v minulých volbách," dodal Vokřál.

Jeho stranická kolegyně a jednička kandidátky hnutí v kraji Malá chce skloubit v případě zisku mandátu práci poslankyně s prací náměstkyně hejtmana, aby mohla ve Sněmovně prosadit zájmy kraje a jeho zásadní projekty jako například dálnici do Vídně nebo směrem na Svitavy, brněnské hlavní nádraží, Janáčkovo kulturní centrum nebo fotbalový stadion v Brně. "Chci pracovat pro kraj a ve Sněmovně je potřeba změnit legislativu, která se vztahuje k fungování krajů. Myslím, že mám energii to zvládat. Pokud se ukáže, že na to nemám, nebudu se funkce držet zuby nehty," dodala Malá.

Lenka Horáková dr