Druhý podle volební komise skončil podnikatel a bývalý premiér Omurbek Babanov, šéf hlavní opoziční strany Republika-Vlast. Babanov získal 34 procent hlasů. Dalších devět kandidujících politiků následuje s velkým odstupem.

Žeenbekov v projevu po oznámení výsledků řekl, že hodlá pokračovat v reformách, s nimiž začal jeho předchůdce Atambajev. "Pokusím se zachovat vše, čeho se za posledních šest let podařilo dosáhnout, budu pokračovat v započatých reformách a zahájím nové," řekl budoucí prezident a poděkoval soupeřům za "čestný a tvrdý boj".

Kyrgyzské prezidentské volby jsou podle ústavy dvoukolové, vítěz je ale vyhlášen už po prvním kole, pokud některý z kandidátů získá nadpoloviční počet hlasů.

Jasné vítězství Žeenbekova se nečekalo, v posledních průzkumech dělil oba kandidáty rozdíl většinou jen několika procent. Volební účast se pohybovala kolem 56 procent. Závažnější incidenty podle kyrgyzských médií volby nepoznamenaly. Hlavní poražený Babanov dosud výsledky voleb nekomentoval.

Za vlády Atambajeva, který sám sebe označoval za proruského politika, se Kyrgyzstán dostal do silného vlivu Ruska. Země je na svém velkém sousedovi hospodářsky závislá, tisíce Kyrgyzů odjely do Ruska za prací. V Kyrgyzstánu je i poměrně velká ruská vojenská základna.

Volební program Žeenbekova, ostatně jako i Babanova, odklon od orientace na Moskvu nepředpokládal.