"Jsme rádi, že v naší škole můžeme učit kvalitně, zábavně a s otevřeným srdcem. A to i díky dotacím, které se nám spolu se zřizovatelem, kterým je obec, daří získávat," uvedl Juráček.

Podle něj jsou v obci ležící zhruba kilometr od Brna nadstandardní podmínky pro moderní výuku. "Aktuálně otevíráme školní zahradu k užívání veřejnosti," uvedl dnes Juráček.

K poslední etapě rekonstrukce školy patřilo i vybudování střešní a zahradní učebny. "Výuka o přírodě v přírodě je pro děti nesporně poutavější, pestřejší a nakonec i jednodušší. Nám pedagogům přináší zážitková výuka osvěžení a radost z pokroků žáků," uvedla učitelka přírodopisu Petra Turečková.

Škola v Ostopovicích má kapacitu 173 dětí, žáky jsou nejen děti místní, ale i z okolí a z blízkého Brna. Ostopovice mají téměř 1600 obyvatel. Základní škola v Ostopovicích má pět ročníků, děti pak musejí přecházet do jiných škol.

Původní mateřská škola byla budována v 70. letech v akci Z, na stavbu chodilo ale málo dobrovolníků, proto ji musela převzít stavební firma. Po dokončení školky se ale začaly na stavbě objevovat trhliny. Proto bylo objekt nutné zrekonstruovat. Původní školní budova je starší.

vrn dr