Největší Gnassingbého rival, vůdce opozice Jean-Pierre Fabre, zaostal za současnou hlavou státu o 24 procentních bodů. Výsledky hlasování musí ještě potvrdit ústavní soud. Svůj hlas k volbám přišlo odevzdat zhruba 54 procent z 3,5 milionu oprávněných voličů.

Pozorovatelé Africké unie označili volby za svobodné a transparentní. Tožská opozice si ale stěžovala na rozsáhlé volební machinace. "Strana CAP 2015 a její kandidát Jean-Pierre Fabre kategoricky odmítají tyto podvodné výsledky, které nemají nic společného s výsledky, k nimž došli naši zástupci ve volebních místnostech," prohlásil volební manažer poraženého opozičního kandidáta. "Jde o volební podvod plánovaný dlouho dopředu," dodal.

Současné prezidentské volby byly poklidné. Zato v roce 2005 při nepokojích po volbách zemřely stovky lidí, a tak podle agentury Reuters ožívají obavy, aby se tento scénář neopakoval.

Faure Gnassingbé se k moci v šestimilionovém Togu dostal pomocí armády v roce 2005 po smrti svého otce Gnassingbého Eyadémy. Ten zemi vládl jako diktátor od roku 1967. Ve funkci pak Faureho Gnassingbého potvrdily volby v letech 2005 a 2010.

Návrh zákona, který by omezoval zastávání prezidentského úřadu na dvě volební období po sobě, loni v červnu parlamentem neprošel.