Sedmipatrový hotel má 94 dvoulůžkových a 47 jednolůžkových pokojů, podle Musila je o hotel již nyní zájem. "Hotel je na svátky téměř plný, a to je teprve ve zkušebním provozu," řekl. Oficiální otevření bude na konci ledna. Smlouva mezi Pentou a Motel One je podepsána na 20 let. Rekonstrukce původní železobetonové budovy vyšla Pentu na 200 milionů korun.

Musil by rád viděl další jeden nebo dva hotely v Praze. Manažer hotelu je ale střídmější. "Chuť vést další hotel je. V současné době se ale chceme hlavně zaměřit na představení a zavedení prvního hotelu. Žádné konkrétní termíny na rozšíření sítě hotelů v České republice tak nejsou," uvedl.

Hotel nepoužívá hvězdičkovou stupnici. "Hotel nijak nekategorizujeme. Kvalitu nejde měřit hvězdičkami," uvedl Machač. Hlavními hosty by nyní měla být business klientela, do budoucna se chce zaměřit i na turisty. Nejnižší cena pokoje je 59 eur za noc.

Společnost Motel One provozuje mezinárodní síť 55 ubytovacích zařízení, většina je v Německu. Středoevropský trh hodlá v budoucnu rozšířit o ubytovací zařízení v Polsku. Do roku 2017 chce provozovat 74 hotelů, v příštím roce otevře nový hotel v Amsterodamu a v Manchesteru. Podle Machače je Motel One nejúspěšnějším hotelovým řetězcem v Německu, kde ubytovává i vládní představitele.