"Děkuji všem, kdo mě volili, a jsem připraven na spolupráci napříč politickým spektrem se všemi zastupiteli a stejně tak i se všemi obyvateli Prahy 4," řekl Štěpánek, který vystřídal ve funkci dosavadního starostu Pavla Caldra (Pro Prahu).

V následujících letech se chce Štěpánek zaměřit na rozšíření počtu míst v mateřských školách, dokončit privatizaci bytů a dobudovat koupaliště na Lhotce. Rovněž chce sestavit vyrovnaný rozpočet a společně s magistrátem navýšit počet strážníků v ulicích Prahy 4.

Zastupitelé rovněž zvolili místostarosty a radní. Prvním místostarostou je Jan Petr (TOP 09), zástupkyní starosty za SZ je pak Iva Kotvová a za ČSSD Jiří Bodenlos. Uvolněnými, tedy placenými radními se stali Alžběta Rejchrtová (SZ), Petr Kučera (TOP 09) a Petr Horálek (ČSSD). V radě ještě usednou neuvolnění radní Adéla Gjuričová (SZ) a Michal Hroza (TOP 09).

Na jednání zastupitelů Prahy 4 přijel Štěpánek na kole přímo z magistrátu, kde bylo právě kvůli jeho volbě starostou ustavující jednání zastupitelstva přerušeno do dnešní 18:00. Na magistrátu se totiž domluvila koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN), která má v 65členném zastupitelstvu 33 členů, tedy většinu pouze jednoho hlasu. Štěpánek tak musí být přítomen i při magistrátním hlasování.

Ve volbách zvítězilo na "čtyřce" hnutí ANO s 21,69 procenta hlasů. Druhá je koalice KDU-ČSL, Strany zelených a STAN a třetí místo patří TOP 09. Do zastupitelstva se dostaly ještě ČSSD, ODS a Pro Prahu.