"Jedná se o společný postup koalice, který byl projednán," řekla na jednání zastupitelstva místostarostka Naděžda Kratochvílová.

Radnice tak zareagovala na výzvu radních hlavního města. Ti si nechali vypracovat právní posudek, z něhož vyplývá, že je možné smlouvu o smlouvě budoucí na nákup pozemků vypovědět. Geosan má po vybudování domů od radnice koupit pozemky za 49,7 milionu. To je podle kritiků pro Prahu 5 nevýhodné a cena je neadekvátní.

Firma Geosan postup Prahy 5 označila za protiprávní. "Geosan Sigma konstatuje, že postup městské části Praha 5 není v souladu ani s právními předpisy a ani s uzavřenými smluvními dokumenty," píše firma ve svém tiskovém prohlášení. Zároveň uvedla, že bude vymáhat škodu, kterou vyčíslila na 160 milionů korun. Zároveň upozornila, že projekt takzvaných startovacích bytů nebyl její, ale Prahy 5, která prý navíc s firmou nespolupracovala, ačkoliv ji k tomu zavazovaly smluvní vztahy.

Starosta Miroslav Zelený (UNP) se případných sporů neobává. "Vím, že nás čeká série soudních sporů. Myslím si, že v něm ale bude městská část ve velmi silné pozici," řekl ČTK. Podle jeho názoru došlo ze strany firmy k tolika porušením smluvních vztahů, že se domnívá, že případný soud Praha 5 vyhraje. Stejný názor má Kratochvílová. "Ze své advokátní praxe vím, že na prstu jedné ruky se dá spočítat úspěšnost při soudních řízení o náhradu škody," řekla při jednání zastupitelstva. V případě Buďánek, pakliže bude náhrada ze strany firmy uplatněna, může být podle Zeleného zmařená investice maximálně v řádu několika milionů korun.

Prodej a výstavbu kritizovali zejména místní obyvatelé. Kritici prodeje označují smlouvu jako pro radnici nevýhodnou, pozemky by prý Praha 5 prodala podle návrhu smlouvy pod cenou. Navíc by výstavba zlikvidovala zeleň a školku.

Praha 5 by se podle usnesení magistrátu případným prodejem mohla dopustit porušení povinnosti zjistit cenu nemovitosti podle zvláštních předpisů a dále povinnost předložit záměr prodat předmětné pozemky Praze. Pokud by se prokázalo, že hodnota pozemků je zřejmě vyšší než 50 milionů korun, mělo by podle zákona o prodeji rozhodovat hlavní město, ne pouze Praha 5.

Na Pláni chtěl developer na zelené louce vystavět více než desítku domů.