"Všichni čtyři členové kapely mají vlastní projekty a nebylo vůbec jisté, jak to dopadne. Ale ono to dopadlo dobře," konstatoval po natáčení, které trvalo zhruba rok.

Některé části písní zpěvák a bubeník David Koller natočil ve svém studiu v Mikulově. Hudební produkce se uskutečnila v koprodukci Karlíka a všech členů skupiny Lucie, mezi které ještě patří kytarista a zpěvák Robert Kodym, baskytarista P.B.CH. a klávesista Michal Dvořák.

Karlík je jako mistr zvuku a producent podepsán pod řadou alb české populární i vážné hudby. S kapelou Lucie spolupracuje dlouhodobě. "Některé profesní vztahy a návyky zůstaly i po 16 letech, takže se to v dobrém slova smyslu vrátilo do starých kolejí a při natáčení byla pozitivní atmosféra. Neomládli jsme, ale v pohodě," uvedl Karlík.

Čtyři písně zamíchali přizvaní zahraniční producenti John Spiker, Mike Clink, Mike Fraser a Mark Plati. "Na desce jsou vedle sebe písničky míchané ve studiu v Nouzově vedle světových producentů a není tam rozdíl. Ale například Robert Kodym si chtěl vyzkoušet, jak to bude vypadat, když to dostanou do ruky lidé, které obdivuje celý život. Tak využil možnosti oslovit Mika Frasera známého zejména mixy AC/DC," řekl Karlík. "Zamíchal to úžasně a mě potěšilo, že to udělal podobně, jako to dělám já," dodal.

Jako hosté se na albu objevuje vedle české zpěvačky Lenny, pražského vokálního sboru Gospel Limited, skupiny Krless hrající na historické nástroje a stálého hosta Lucie Adama Kollera také zahraniční umělci. Vedle kurdské zpěvačky Sakiny Teynaové je to i Phil X, současný kytarista skupiny Bon Jovi, který si zahrál sólo ve skladbě Nejlepší, kterou znám. "Vydavatelství BrainZone nejdříve prostřednictvím producenta Clinka chtěla oslovit kytaristu Slashe z Guns'n Roses. Bohužel to nevyšlo, ale přistála nám nahrávka s pěkným sólem Phila X," podotkl Karlík.

Producent ze studia Sono má na albu titulní skladbu EvoLucie. "Není to proto, že bych tam jako producent musel mít svoji píseň. Skladbu si kapela vybrala v konkurenci dalších, včetně těch vlastních, takže jsme moc rád, že prošla 'filtrem zkušebny'," dodal Karlík.

Album vyšlo dnes a 13. listopadu v Ostravě odstartuje tour EvoLucie. Zúčastní se ho i Karlík, který sérii koncertů absolvuje v roli zvukaře.