Při letošním 14. ročníku akce zahrají kapely, dýdžejové a divadla na sedmi pódiích. Stanové městečko funguje od čtvrtka, areál se otevře dnes ve 14:00. Jak uvedli pořadatelé, dorazí punkrockové hvězdy Anti-Flag z USA, ze Švédska formace Royal Republic hrající garážový rock'n'roll. "Folk punk nejvyšší kvality dovezou The Rumjacks a dokonalou reggae show předvedou legendární Inner Circle," uvedla Štechová.

Z dalších jmen jsou na programu Talco, Dub FX, Booze & Glory, The Bronx, The Dreadnoughts, z českých kapel Pipes and Pints, Fast Food Orchestra, Totální nasazení nebo slovenští Polemic. "Po loňském úspěchu nebudou chybět ani akustické sety," řekla mluvčí. Program zahrne také dýdžeje, alternativní divadlo i sportovní aktivity.

Rychlíky Českých drah, kromě Jižního expresu, budou zastavovat až do 16. července dopoledne ve stanici Tábor - Čápův dvůr, vzdálené asi deset minut pěšky od areálu. Pro řidiče zřídili pořadatelé dopravní značení.

"Upozorňujeme, že v centru Tábora se opravují komunikace, takže pokud se návštěvníci vydají do centra, musí počítat se zdržením, případně raději využít MHD. Jinak spolupracujeme se složkami záchranného integrovaného systému, parkoviště máme připravené," řekla Štechová.

Krajská policejní mluvčí Lenka Krausová ČTK řekla, že v uplynulých letech se festival obešel bez větších komplikací. Kvůli akci bude omezený provoz na silnici I/3 na obchvatu Tábora, kdy se přijíždí přes sídliště Nad Lužnicí. Jako předchozí roky bude mimořádně zřízen přechod pro chodce, aby mohli diváci chodit z obchodní zóny do festivalového areálu.

"Je tam (na I/3) snížená rychlost na 50 kilometrů v hodině a stažený provoz ze čtyřpruhu do dvou pruhů," řekl ČTK táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek. Policie tradičně posílí počet hlídek, spolupracuje i s pořadatelskou službou, která hlídá areál.