Blackmore, který se v posledních letech v České republice objevuje se svým projektem Blackmore’s Night, se po dlouhé přestávce v roce 2015 vrátil k rockové hudbě s novými hudebníky navazujícími na odkaz formace Ritchie Blackmore’s Rainbow. Členy aktuální sestavy jsou vedle Blackmora klávesista Jens Johansson, bubeník David Keith, baskytarista Bob Nouveau a zpěvák Ronnie Romero. Na koncertech s nimi vystupují ještě dvě vokalistky.

Zpěvák Romero se od začátku dnešního vystoupení snažil rozezpívat publikum složené zejména z rockových fanoušků střední generace. Povedlo se mu to až po několika minutách při známé písni z repertoáru Rainbow Since You Been Gone, ale u publika nakonec nejvíce zabíraly skladby Deep Purple. "Jsem spokojený, protože třeba takové Mistreated nebo Child in Time na koncertech 'Párplů' už neslýchám," poznamenal jeden z fanoušků.

S efektní projekcí na velké promítací ploše za zády a podpory desítek reflektorů členové Rainbow v čele s Blackmorem nabídli sólové výstupy a v písních jako Long Live Rock 'n' Roll dali příležitost i hlasivkám přítomných posluchačů.

Skupinu Rainbow založil Blackmore v roce 1975 poté, co kvůli rozporům o hudební směřování opustil Deep Purple. Uznávaný kytarista obohatil hudební podobu své nové formace a s využitím vokálu zpěváka Ronnieho Jamese Dia vytvořil rockové písně se zřetelnými odkazy na renesanční a barokní hudbu. Hned první album se jménem Rainbow se v roce 1975 setkalo s úspěchem, a to především díky písni Man on the Silver Mountain.

Během mnoha personálních podob se v kapele vystřídali zpěváci Graham Bonnet, který zpíval například písně All Night Long a Since You Been Gone, a Joe Lynn Turner, který se skupinou vydal album Difficult to Cure. Nahrávku Stranger in Us All pak v roce 1995 s Rainbow natočil Doogie White.