Kapela Mandrage vydala své šesté studiové album s názvem Po půlnoci. Novou nahrávku představí na turné, které začne 2. února v pražském Foru Karlín. Kromě mladého buskera Jakuba Ondry, který bude předskokanem na všech zastávkách, v Praze vystoupí také kapela Light & Love. Playlist bude složený jak z hitů, tak z písní z nové desky a starších skladeb, které Mandrage už nějakou dobu naživo nehráli. "Chceme se neustále posouvat dál. Vždycky se snažíme pracovat a přemýšlet o všem koncepčně. Budeme se snažit, aby i nová deska a turné všechny vtáhly a ohromily něčím novým," sdělil bubeník Matyáš Vorda.

Skupina Monkey Business od února vyrazí na letošní klubové koncertní turné s podtitulem Maximum Power. Sérii dvou desítek koncertů zahájí 2. února ve Frýdku-Místku. "Silné písně, silné výpovědi, silné emoce. Silné hlasy, silné struny, silné paličky, silné a šikovné prsty tancující po klávesách. Silná světla, silné zesilovače, silné reprobedny. Za fanoušky přijedeme po silnici v silných autech. V novém roce zahrajeme několik zbrusu nových silných písní z připravovaného nového alba, které je před dokončením a vyjde již velmi brzy. Těšte se, bude to síla," shrnul chystané aktivity baskytarista Monkey Business Pavel Mrázek.

Stále populárnější písničkář Pokáč za poslední čtyři měsíce odehrál bezmála 30 koncertů. Po krátké přestávce se vrátí na pódia 9. února, kdy v Kladně zahájí novou sérii vystoupení. "Zazní i pár nových songů z mého připravovaného druhého alba, včetně duetu s Petrou Göbelovou," uvedl Pokáč. Mladá písničkářka Göbelová, o které se mluví jako o "Pokáčovi v sukních", je hostem celého Pokáčova jara. Pokáč loni debutoval albem Vlasy, které mu vyneslo nominaci na Objev roku 2017 v anketě Český slavík.

S novým rokem se s novou dávkou koncertů hlásí písničkář Pekař, který zahájí turné s názvem Dvě duše 16. února ve Velkých Pavlovicích. Loni absolvoval s kapelou Malý velký tour a na ně navázal úspěšnou šňůrou koncertů s Jakubem Děkanem. Pro Dvě duše tour připravil nový vizuální koncept. "Ladíme také lepší zvuk. Poctivě se připravujeme a zkoušíme i několik nových písní. Známé pecky jsme nově upravili. Celkově bude mít naše vystoupení zcela jinou podobu," podotkl Pekař, který se navíc na turné představí nejen jako zpěvák, ale vrátí se i k tanci.

Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl Dan Bárta, chystá společně s kapelou Illustratosphere posílenou o uznávaného bubeníka Martina Valihoru na turné s názvem Mezi vrcholy tour 2018. Fanoušci hudby se mohou těšit nejen na ochutnávku písní z připravovaného pátého řadového alba. Šňůru kapela odstartuje 13. března ve Znojmě. "Vždycky, když se obmění sestava, je to velmi znát. U nás tedy rozhodně, protože naše písně žijí, koncert od koncertu zní trochu jinak. Jsme muzikanti, reagujeme na sebe, hrajeme organicky, vždycky znovu tvoříme. A na to se těším, protože Martin je skvělý a citlivý hráč," prohlásil Bárta.