Připomenout si koncert ze 7. prosince 1982 přišlo několik desítek hostů. Koncert byl záhy vyprodaný, klub má omezenou kapacitu. Muzikantům přizvukovalo, a pokud místo stačilo, i tančilo nadšené publikum. Tvořili je zčásti pamětníci, někteří poslali po svých potomcích jen svoje kožené bundy. Návrh pořadatelů na vstup v dobovém oblečení respektovali jen někteří; dnes známá punková móda se ale v době vzniku Visacího zámku přinejmenším v tuzemsku teprve začínala formovat. Své typické atributy získala až ve druhé polovině 80. let s příchodem dalších punkových kapel, které si na vizuální stránce více zakládaly, některé z nich tak činí dodnes.

Nechyběly ani různé převleky, třeba za příslušníka pohotovostního pluku, nechvalně známé složky někdejší socialistické policie. Kostým mohl připomenout, že i Visací zámek patřil ke kapelám, které měly s tehdejším režimem potíže. Na jejich koncerty začalo chodit hodně lidí, což tehdy přitahovalo pozornost Státní bezpečnosti.

Na rozdíl od prvního koncertu dnes čněly nad hlavami mnohých návštěvníků mobilní telefony, lidé fotili a natáčeli kapelu i sebe. Také jeden z hitů o cigaretách značky Start nehalil již dým z cigaret jako dřív. Kapela v první části zahrála všechny své tehdejší hity včetně Traktoru či Domovnice nebo Dopravních značek, po přestávce hrála i písně z dalších let, vždy její členové vyprávěli o době jejich vzniku. "Ten náš první koncert trval 30 minut, pak shořela aparatura, pak se 45 minut letovalo a pak jsme to hráli znova v opačném pořadí. Toho jsme vás chtěli dnes ušetřit," řekl Haubert.

První koncert na Strahově podle pamětníků vznikl kuriózně. Tehdejší studenti ČVUT o sobě rozhlašovali, že mají kapelu a budou mít koncert, aniž cokoli spolu hráli. Teprve až se koncert blížil, složili písně či zhudebnili dané texty. Kromě vlastních textů kapela hraje třeba i zhudebněné verše experimentátora Christiana Morgensterna.

Visací zámek v době svého vzniku a prvních letech hraní silně ovlivnil zvuk celé jedné generace kapel a názory posluchačů. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchismu. Během 90. let se kapela lehce vzdálila punkovému zvuku a přiblížila se dřevnímu heavy-metalu. V současné době se kapela vrací k punkovým kořenům, nicméně i dnes své hity označila tu jako metal punk, tu reggae punk, a dokonce i blues punk.