Předprodej vstupenek v cenách od 990 do 1590 korun bude zahájen 12. prosince. V poslední sestavě Deep Purple od roku 2002 figurují zpěvák Ian Gillan, klávesista Don Airey, baskytarista Roger Glover, kytarista Steve Morse a bubeník Ian Paice, poslední ze zakládajících členů kapely. Celkem jde o již osmou sestavu v historii populárních 'Párplů'.

V České republice, kde mají množství fanoušků, vystupují Deep Purple často. Naposledy se představili loni v říjnu v Ostravě a Plzni. Na koncertech představili skladby ze své novinky Now what?! i největší hity ze své dlouholeté kariéry.

Skupina Deep Purple začínala kariéru na sklonku 60. let minulého století a největší úspěchy sklízela v 70. letech. Debutové album Shades of Deep Purple, na němž se ještě podílel zpěvák Rod Evans, vyšlo v září 1968. Spolu s Led Zeppelin nebo Black Sabbath jsou považováni za průkopníky tvrdého rocku. Jejich hity Smoke On The Water či Child In Time se řadí ke klasice rockové historie. Ve skupině se vystřídalo mnoho slavných instrumentalistů a zpěváků. V její tvorbě se spojuje klasická hudba, jejímž propagátorem byl zejména klávesista Jon Lord, a hardrockové motivy, které prosazoval kytarista Ritchie Blackmore. Deep Purple v 70. letech patřili mezi nejlepší rockové skupiny a z tohoto období také pocházejí jejich nejlepší desky In Rock, Machine Head a Made in Japan a nejúspěšnější koncertní vystoupení.