"Album bude úplně jiné než naše předchozí nahrávky, protože je na něm většina autorských věcí. A pokud nejsou autorské, jsou tak předělané, že jsou stoprocentně jiné, než je posluchači znají," řekl ČTK Dyk.

Autorsky se na skladbách podíleli Ondřej Brousek, Boris Urbánek, kytarista B-Side Bandu Tomáš Vunderle Koudelka a další. Kromě toho se na desce objevuje bonus v podobě Dvořákova Larga v aranžmá Borise Urbánka. "Od samého začátku mám ke skladbě Largo velmi intenzivní vztah. Možná proto, že je původem z časů, kdys ještě slovo bigband ani neexistovalo a až ruka a fantazie Borise Urbánka této skladbě vtiskla možnost i bigbandového nádechu," uvedl Dyk.

Podle Buchty je Deska výsledkem vývoje čtyřleté spolupráce Dyka s brněnským bandem. "Také je dílčím zakončením jedné etapy a krásnou výzvou k etapám dalším," dodal.

Spolupráci Dykovi nabídl šéf B-Side Bandu Josef Buchta. Výběr zpěváka, který by dokázal dobře frázovat, cítil swing a měl rád jazz, by měl být podle Buchty novým impulzem pro jeho big band s věkovým průměrem kolem 30 let. Loni Dyk a B-Side Band pokřtili DVD se záznamem předloňského turné. Kmotrem nahrávky se stal uznávaný americký jazzový zpěvák Kurt Elling. Právě s tímto držitelem Grammy Dyk a B-Side Band absolvovali koncerty v Brně, Praze a Vídni.

Dyk, jemuž přinesla popularitu role ve filmu Ženy v pokušení, divácky nejúspěšnějším snímku roku 2010, před časem zdůrazňoval, že spolupráce s B-Side Bandem neznamená jeho odchod ze skupiny Nightwork. Populární kapela však již pozastavila své aktivity.