Vietnamského chlapce Songa, který prchá z novodobého otroctví v pěstírně marihuany, ztvárnil neherec Duy Anh Tran. "Už ve svém prvním filmu jsem měl dvě malé děti, takže jsem si mohl vyzkoušet nějakou režisérskou techniku v práci s neherci, která spočívá hodně v předehrávání a ve zkouškách. Ale moc velký rozdíl mezi herci a neherci jsem vlastně neviděl," řekl dnes ČTK Mádl.

V nahořklé komedii Na střeše zapšklý a pedantský profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště v Praze nelegálně pracujícímu Songovi, mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Soužití nevraživého muže, rozzlobeného na celý svět, a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší řadu tragikomických situací. Pod vlivem mladíka, díky kterému objevuje mimo jiné tajemství internetu nebo otcovskou lásku, musí Rypar slevit ze svých zásad a ujasnit si vztah ke svému vlastnímu synovi Martinovi (David Švehlík).

"Na střeše je příběh o setkání s někým, koho považujeme za cizince, nicméně může být součástí, kterou postrádáme. Pokud máte parťáka, může být život zatracence, kterého nikdo nechce, docela zábavný. Trocha ilegálního chování s úmyslem někomu pomoct je motorem tohoto filmu," uvedl Mádl.

Přestože je Mádl hercem, ve svém filmu nehraje. "Nechtěl jsem si film pokazit. Objevil jsem se v jedné scéně, kterou jsme pak vystřihli. Ale ve scéně odehrávající se v Riegrových sadech je slyšet můj hlas, jak volám na psa," podotkl.

Mádl jakožto režisér debutoval snímkem Pojedeme k moři, který v kinech vidělo přes 100.000 diváků a získal při vyhlašování Cen české filmové kritiky 2015 Cenu RWE pro objev roku.