Literární setkání se koná na nově zbudované scéně Poedium, kterou divadlo v letošní sezoně zprovoznilo. Autory pořadu jsou bývalý dramaturg Klicperova divadla v Hradci Králové Ladislav Nunvář a současná dramaturgyně divadla Marie Nováková. Pořad nazvali Čas svařeného vína. Literární pásmo se bude skládat z textů se zimní a vánoční tematikou. Salingerův román Kdo chytá v žitě se odehrává v předvánočním New Yorku.

"Další prostor bude patřit například povídce Vánoční vzpomínka od Trumana Capoteho. Jde o příběh vyprávěný z dětské perspektivy, který ale zasáhne nejednoho dospělého. Zazní i melancholické básně Bohuslava Reynka nebo ráznější poezie J. H. Krchovského," uvedl Nunvář.

V pořadu vystoupí herci hradeckého divadla, Kamila Sedlárová a Kryštof Bartoš, Východočeské divadlo budou reprezentovat Veronika Malá a jeho bývalý člen Michal Przebinda. Podle Nunváře si lidé mohou odpočinout v předvánočním spěchu.

"Prosinec je pro většinu z nás měsícem plným shonu, stresu z dosud nesehnaných dárků i ze strachu z připáleného cukroví. Diváci si zpříjemní večer s velikány nejen světové, ale i české literatury," řekl Nunvář. Repríza pořadu se uskuteční také v Klicperově divadle 29. prosince v Podkrovní scéně.