Snímek Central bus station porota ocenila za mimořádnou souhru všech uměleckých složek, zároveň jej ohodnotila jako film, který nabízí intenzivní a nevšední divácký zážitek. Kromě ceny za nejlepší film získal Elšíkův snímek také ceny za nejlepší zvuk a střih. Střih z dílny Elšíka a Mariany Kozákové je ve filmu hlavním rytmizačním principem, který podle poroty rezonuje s celkovou dramaturgií i s vyzněním filmu. Ve zvuku, který vytvořil Dominik Dolejší, se působivě překrývají ruchové i hudební stopy. Film Central bus station získal zvláštní cenu na říjnovém festivalu Ji.hlava.

Za minimalismus a vizuální čistotu snímku dostal cenu za nejlepší kameru Tomáš Kotas za snímek Aquanaut. Jako nejlepší scénografii porota vybrala film Jailbreak a ocenila Marka Špitálského. Film ji oslovil kompaktním a dynamickým výtvarným ztvárněním, kde scénografie tvoří zásadní součást emocionálního sdělení.

Nejlepším animovaným snímkem Famufestu se stal film Diany Cam Van Nguyenové Spolu sami, který originálně ztvárňuje bolestné téma osobní zpovědi. Cenu za nejlepší realizovaný scénář si odnesl film Adama Martince Cukr a sůl, jehož motiv je rozvinut do grotesky balancující na hraně černého humoru a trapnosti. Ocenění si odnesla i Eliška Kováříková za dosud nerealizovaný scénář Vzteklá krása.

Andran Abramjan za film Budovatelská říše dostal cenu pro nejlepší dokumentární film. Aramisovu cenu porota udělila za bezprostřední atmosféru Vojtěchu Kuncovi za snímek Cesta na Měsíc. Za nejlepší režii hraného filmu porota udělila cenu Tomáši Janáčkovi za film Noc s agamou. Michalu Kráčmerovi porota udělila cenu za nejlepší producentský počin. Zvláštní uznání dostal snímek FAMU: Nový začátek, který glosuje dění na škole tvůrců.

Letos v hlavní porotě usedli filmová publicistka Malvína Balvínová, filmová producentka Pavla Janoušková Kubečková, Petr Bilík, který se věnuje marketingu v kultuře, scenárista a režisér Hynek Bočan a Šimon Hájek, který se střihačsky podílel na několika seriálech. V porotě pro nerealizované scénáře byli spisovatel Petr Stančík a scenáristé Lucie Bokšteflová a Petr Koubek.

Ústředním motivem 35. ročníku festivalu byl most, jako symbol propojení fyzického a uměleckého světa. Multižánrový filmový festival Famufest pořádají každoročně studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze s cílem prezentovat nejnovější studentskou tvorbu a představit veřejnosti nové talenty.