Přelet nad loutkářským hnízdem tradičně propojuje svět profesionálních a amatérských loutkářů. Vedle inscenací zavedených divadelních domů jako je například hradecké Divadlo Drak nebo plzeňská Alfa se v rámci programu představí i laureáti festivalu Loutkářská Chrudim ze ZUŠ Petra Ebena se svou úspěšnou inscenací Šťastný princ či známý soubor Loutkového divadla V Boudě. Své zastoupení budou mít v programu i studenti Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU.

Pořadatelé přehlídky se při skladbě programu snaží nabídnout divákům nejrůznější přístupy k loutkovému divadlu. Ve třech dnech budou mít diváci možnost navštívit inscenace navracející se k tradičnímu, sousedskému loutkovému divadlu, modernizující klasickou předlohu nebo založené na využití projekcí. Na programu se objevují velké výpravné inscenace i loutkové one-man-show, stejně jako inscenace pro batolátka , děti předškolního i školního věku, teenagery a dospělé, uvedla Konopásková.

Program doplní také dílny pro veřejnost, v rámci kterých si budou moci malí i velcí návštěvníci pod vedením lektorek Studia DAMÚZA vyrobit vlastní loutku z přírodních materiálů anebo zkusit sehrát svůj vlastní dramatický kus na Loutkovišti divadla Waxwing company. Přehlídka bude tradičně zakončena udělením putovní ceny Erik, která náleží nejlepší loutkářské inscenaci uvedené v předchozí sezoně.