"Počasí nám přálo. Díky Šumavě nám příroda nabídla bezpočet atmosfér. Slunce, déšť, mlhou pokryté louky a údolí, prostě pestrost všeho druhu. Byli jsme na to připravení a zužitkovali vše, na co jsme stačili. Jsem přesvědčený, že se s námi diváci budou smát. Však jsou tam i scény, při kterých vás bude až mrazit," uvedl režisér Michálek.

Vedle zkušených herců, jakými jsou například Oldřich Kaiser, Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek, Patrik Holubář nebo Jiří Lábus si ve filmu zahrají i někteří místní obyvatelé. "Kvůli Úhořům jsem razantně změnil vizáž a měsíční pobyt na Šumavě s touhle partou mi pak změnil celý život... Doufám, že to na plátně bude vidět a diváci se budou bavit, tak jako jsem se bavil po celou dobu já," sdělil Vyorálek, který ve snímku ztvárnil roli Arnyho.

Vznik Michálkova filmu podpořil Plzeňský kraj, který producentům přispěl částkou 400.000 korun. Filmy natáčené v kraji podle radního pro kulturu Vladislava Vilímce (ODS) přispívají k jeho popularizaci, poskytují dočasné pracovní příležitosti a jsou nemalým přínosem pro cestovní ruch. Letos v kraji vznikla i filmová kancelář, jejímž úkolem je lákat filmaře. O tom, že mají lidé zájem navštěvovat místa spojená s natáčením filmů, se už několik let přesvědčují například obyvatelé šumavských města a obcí, kde se natáčí seriál detektivních příběhů Policie Modrava.

Scenárista a filmový režisér Michálek debutoval v roce 1994 filmem Amerika volně natočeným na motivy stejnojmenného románu Franze Kafky. Upozornil na sebe o dva roky později snímkem Zapomenuté světlo o těžkém životě faráře ztvárněného Bolkem Polívkou, který se snaží v době komunismu zachránit venkovský kostel. Za film Je třeba zabít Sekala z roku 1998 obdržel deset Českých lvů. K jeho dalším známějším režijním dílům patří Babí léto vyprávějící o starších lidech, kteří si stále chtějí ještě užívat radosti života a film O rodičích a dětech probírající mezigenerační vztahy. Zatím posledním Michálkovým uvedeným snímkem je komedie Prázdniny v Provence z roku 2016, která neuspěla u kritiky ani u diváků.