"Knihy jsou všechno, knihy jsou život. Život Inge Feltrinelliové naplňovaly knihy, knihkupectví, nakladatelé a čtenáři," uvedla dnes v prohlášení skupina Feltrinelli.

Giangiacomo Feltrinelli se patrně nejvíce proslavil tím, že se rozhodl nechat přeložit a vydat román Borise Pasternaka Doktor Živago, když byl rukopis propašován ze Sovětského svazu na Západ. V Itálii kniha vyšla roku 1957; Pasternak dostal rok nato Nobelovu cenu za literaturu. Téhož roku se Feltrinelli seznámil se svou budoucí ženou, fotografkou Inge Schönthalovou; o dva roky později se vzali.

Levicově zaměřený nakladatel zemřel násilnou smrtí za záhadných okolností v roce 1972, v období takzvaných olověných let, kdy Itálií otřásaly násilnosti levicových i pravicových radikálů. Po jeho tragické smrti zachránila nakladatelský dům před ekonomickou zkázou jeho žena Inge a později patronaci nad vynášejícím podnikem předala svému synu Carlovi.

Inge Schönthalová zahájila svou kariéru jako reportážní fotografka v Hamburku. V roce 1952 se vydala do Spojených států, kde na snímcích zachytila velké osobnosti své doby: herečku Gretu Garbo, spisovatele, scenáristu a režiséra Eliu Kazana, spisovatele Johna Fitzgeralda Kennedyho nebo britského politika Winstona Churchilla. Před objektivem jí dále pózoval například básník Allen Ginsberg, romanopisec Günter Grass anebo výtvarník Marc Chagall.