Margita působil v nejslavnějších operních domech světa - v milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden, newyorské Metropolitní opeře, v pařížské Národní opeře Bastille, San Franciscu, Chicagu, Turíně, Madridu, Tokiu, Bruselu, Lyonu, Neapoli či Dallasu. Celosvětový věhlas mu přinesly především role v Janáčkových operách Káťa Kabanová, Z mrtvého domu a Osud, kapitán Vere v opeře Benjamina Brittena Billy Budd a Bůh Ohně ve Wagnerově opeře Zlato Rýna. V roce 2020 se v roli Tichona v Janáčkově Kátě Kabanové vrátí na scénu Metropolitní opery v New Yorku.

Do soutěže 55. ročníku mezinárodního festivalu Zlatá Praha se přihlásilo 87 televizních hudebních a tanečních pořadů a filmů ze 14 zemí. Nejvíce filmů (24) bylo přihlášeno z Německa. Návštěvníci je budou moci zhlédnout mezi 19. a 22. zářím na Nové scéně Národního divadla, stejně jako dalších pět filmů a pořadů z nesoutěžní sekce. Součástí akce bude doprovodný program.

Festival nabídne například portréty Franca Zeffirelliho nebo Leonarda Bernsteina, balety a opery jako Louskáček nebo Don Giovanni. Ve čtvrtek na Nové scéně předvede hudebně-divadelní inscenaci Amerika skupina Kafka Band, jako pocta režiséru Petru Weiglovi bude promítáno filmové zpracování Rusalky v podání Magdy Vášáryové. V pátek večer diváci budou moci zhlédnout premiéru televizního zpracování komorní opery Bohuslava Martinů Čím lidé žijí. Festival zakončí v sobotu od 20 hodin slavnostní předávání cen.