"Počet návštěvníků během sezony 2017/2018 v divadle byl téměř 11.500 lidí, dalších téměř 1000 návštěvníků jsme měli na našem Olomouckém Shakespearovském létě. Na zájezdech to pak bylo zhruba 40.000 diváků. V sezoně 2016/2017 navštívilo naše divadlo 8200 diváků, tedy letos o 3300 lidí více. Na festival tehdy přišlo 750 lidí a představení na zájezdech si nenechalo ujít zhruba 35.000 návštěvníků," uvedla ředitelka divadla.

Divadlo uvedlo uplynulou sezonu tři tituly, v září to byla ožehavá komedie Sex zadarmo nedostaneš v režii Jiřího Antonína Trnky, která má za sebou 38 repríz za sezonu, což je nejvíc repríz jedné inscenace během jediné sezony v historii divadla, uvedla Němečková. "S touto inscenací také divadlo poprvé hostovalo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem," doplnila ředitelka divadla.

Prosincové Divoké historky přivedly poprvé do Divadla Tramtarie režiséra Filipa Nuckollse a zároveň odstartovaly pravidelné hostování Tramtarie ve Švandově divadle v Praze. "Po několika letech se s nimi ve vyprodaném šapitó divadlo účastnilo hradeckého festivalu Open Air Program. Představily se i na Olomouckém majálesu," dodala Němečková. Poslední premiérou byla adaptace románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby v režii uměleckého šéfa Vladislava Kracíka, která tvůrce postavila před scénografický oříšek. Scénu tvoří bazén s vodou, komorní jeviště Tramtarie se tak proměnilo v brouzdaliště.

Divadlo Tramtarie uvedlo na své domovské scéně v Olomouci 157 představení. Průměrná návštěvnost na domácí komorní scéně byla přes 96 procent. Po celé republice pak divadlo odehrálo dalších 104 zájezdních představení a zúčastnilo se řady festivalů. Do nové sezony zůstává na repertoáru divadla devět inscenací pro dospělé a čtyři pohádky. Tramtarie zároveň chystá čtyři premiéry, z toho jednu pro děti.