"První den festivalu tradičně patří naší hudební budoucnosti. Představí se žáci a absolventi Základní umělecké školy v Třeboni, jejíž žáci se stále častěji umisťují na předních místech v řadě hudebních soutěží," sdělila Mrázková.

Slavnostní zahájení festivalu na zámku Třeboň obstará skupina Belfiato Quintet složená z mladých hudebníků, členů prestižních orchestrů jako Česká filharmonie či Pražská komorní filharmonie. O den později v zrekonstruovaném interiéru Divadla J. K. Tyla přivítají českého klavíristu Martina Kasíka. V jeho podání zazní skladby Fryderyka Chopina, Modesta Petroviče Musorgského i dalších skladatelů.

Houslistka Olga Šroubková, která je vítězkou soutěže Pražského jara 2017 a dalších prestižních soutěží doma i v zahraničí, vystoupí spolu s violoncellistou Eduardem Šístkem 12. července na zámku s programem ze skladeb Maurice Ravela, Josepha Haydna, Reinholda Gliéra a dalších skladatelů. Páteční program pak bude věnován žánrové změně. V historickém prostoru bývalých Tereziánských kasáren, nyní městského úřadu, vystoupí v programu nazvaném Napříč hudebními žánry - od klasiky přes rockové balady, muzikály až po filmovou hudbu Michaela Gemrotová a Marian Vojtko, kteří jsou ve vědomí posluchačů známí především jako muzikáloví představitelé hlavních rolí.

Závěrečný koncert je pravidelně věnován poctě Emě Destinnové a zazní na něm operní skladby, ve kterých umělkyně vystupovala. Ke spolupráci byli přizváni Veronika Džiojevová a Alexej Tatarincev, kteří jsou sólisty Velkého divadla v Moskvě a častými hosty největších světových scén. Pozvání přijali i dirigent Národního divadla v Praze Jan Chalupecký a Jihočeská filharmonie.

jir ktp