Inscenace nebude tradičním přepisem předlohy, ale autorským přepracováním příběhů této klasiky světové literatury. Autorem textu je David Jařab, který se stává vedle Jana Mikuláška dalším kmenovým autorem divadla, uvedla Poláková.

U příležitosti 60. výročí založení Divadla na Zábradlí bude v prosinci uvedena Mikuláškova inscenace, na níž režisér pracuje s dramaturgyní Dorou Viceníkovou a která zpracovává filmovou legendu Ingmara Bergmana. Snové i psychologické motivy slavného tvůrce ožijí na divadelní scéně v imaginativní kaleidoskop s výtvarným zpracováním Marka Cpina.

Druhá polovina sezony se od fiktivních světů podle mluvčí odkloní k realitě všedního dne. Herečka a režisérka Halka Třešňáková zpracuje osobní téma emigrace pod názvem Překročit hranice. Poslední premiéra bude patřit držiteli Českého lva, filmovému režisérovi Marku Najbrtovi.

Divadlo Na zábradlí založili v roce 1958 Helena Phillipová, která mimo jiné spoluzakládala Divadlo Járy Cimrmana, Vladimír Vodička jako budoucí ředitel, Jiří Suchý a Ivan Vyskočil. Mladí divadelníci si pronajali zanedbaný sál, kteří si museli sami upravit. Divadlu dali název podle uličky vedoucí od nábřeží na Anenské náměstí - Na zábradlí. V provizorních podmínkách fungovali téměř rok. První rozsáhlá rekonstrukce byla v roce 1959.

První premiéra se konala 9. prosince 1958. Představení Kdyby tisíc klarinetů nazvali tvůrci leporelem s písničkami. Režii měl Antonín Moskalyk, hudbu napsali Jiří Šlitr, Jiří Suchý, Jaroslav Jakoubek, Vladimír Vodička, texty Ivan Vyskočil. Na jaře 1959 se k činohernímu souboru připojil pantomimický soubor Ladislava Fialky s tvorbou inspirovanou francouzským mimem Marcelem Marceauem, která v divadle působila 30 let. Divadlo Na zábradlí proslavila ale asi ještě více činohra, během šesti desítek let existence se v něm vystřídalo mnoho i v zahraničí známých režisérů a herců - Václav Havel, Jan Grossman, Evald Schorm, Jiří Pokorný nebo Petr Lébl. Divadlo nyní zřizuje město Praha, od sezony 2013/2014 je ředitelem Divadla Na zábradlí Petr Štědroň.