"Skautská pošta je zajímavý pořad, kdy skauti před sto lety vlastně nahrazovali poštu, která tehdy nefungovala," uvedl Koliha. Děti se seznámí s důležitými událostmi, které se odehrály před sto lety, také s hlavními postavami skautingu. Seriál by se měl začít vysílat v září.

"Ke stému výročí připravujeme také velkou soutěž v koprodukci se slovenskou veřejnoprávní televizí, kdy budou soutěžit naše děti se slovenskými dětmi v určitých znalostních oborech," řekl Koliha.

Ve Zlíně také startuje natáčení dětského televizního seriálu Kriminálka 5.C. "Je to další z úspěchů Déčka, rehabilitovalo dětskou seriálovou tvorbu, která svým způsobem již velmi skomírala," uvedl Koliha.

Déčko chce podle jeho slov děti nenásilnou formou vzdělávat. "Je propojené s novými médii, osvěžilo a znovu postavilo na nohy českou tvorbu pro děti," uvedl Koliha. Déčko nabízí animovanou i hranou tvorbu, zpravodajství, publicistiku, vzdělávací pořady, sport i zábavu.

"Jsme na třetím místě ve sledovanosti mezi veřejnoprávními televizemi v Evropě, před námi je pouze Norsko a Švédsko, nechali jsme za sebou naše vzory. Když jsme konstruovali Déčko, vzali jsme si za vzor britskou CBBC a německou KiKA, mimochodem s nimi dodnes udržujeme úzkou spolupráci," řekl Koliha, podle kterého podíl sledovanosti Déčka loni činil 30 procent dětských diváků. "Zhruba každé třetí dítě na nás kouká, každý den si aspoň na tři minuty zapne naši televizi více než čtvrt milionu dětí," řekl Koliha. ČT:D je určena dětem od čtyř do 12 let.