Muže sedmi sester napsali podle námětu Jaroslava Havlíčka Martin Glaser a Olga Šubrtová. Komedie měla premiéru 6. května 2005, hrála se 13 let. Mladý recesista (Ondřej Veselý) v ní chce svést během sedmi dnů sedm sester, členek rodinné kapely, hlídaných matkou. Nejstarší sestře je 40, nejmladší 18 let. Čtyři ženské role vedení souboru během let přeobsadilo.

Ondřej Veselý dnes ČTK řekl, že své postavě Škvora již nerozumí. "Je nejvyšší čas, že to končí, protože všichni jsme na to už staří. Je to krásná role, mám ji rád hlavně kvůli divákům, protože jsou úžasní, ale už je čas, s tím skončit," řekl herec.

Někteří diváci podle něj přišli i devětkrát. "Smějí se dopředu, než ten fór přijde, protože vědí, co čekat, což je fajn. Je to veliká postava, třeba už se s takovou nesetkám," uvedl.

Překvapilo ho, že Muž sedmi sester je oblíbený i u žen, které hra podle něj uráží. "Smějí se tomu, jako by se jich to netýkalo. Nechápeme, že se to takhle chytlo, stal se z toho komický hit, že se lidé zalykají smíchy," řekl Veselý. Za nejúspěšnější scénu označil pasáž, v níž obcuje s hrbatou dívkou. Devětatřicetiletý Veselý nyní působí v pražském Divadle pod Palmovkou, hlavní roli má například v tragikomedii Don Juan.

Během derniéry dnes zazněla narážka na pálení čarodějnic, salvy smíchu vyvolaly i momenty, když nečekaně praskl kus plastové židle nebo když herci Tomáši Drápelovi upadl kus berle, načež ji zahodil celou.

Spoluautor hry a její režisér Martin Glaser má radost, že se na repertoáru udržela tak dlouho a byla stále vyprodaná. Hodně lidí podle něj zpočátku pochybovalo o jejím úspěchu. "V Muži sedmi sester se nám povedlo, dotknout se témat nebo životních situací, ze kterých má každý z nás více nebo méně strach. A zároveň se jim dosyta a úlevně vysmát. Je to velmi krutá hra, ale neskonale zábavná právě proto, že je od prvního okamžiku zjevné, že je to jen hra, ne realistický obraz dnešních dní," řekl ČTK před časem Glaser, bývalý šéf jihočeské činohry, nyní ředitel Národního divadla Brno.

Nejdéle se v Jihočeském divadle hraje Saturnin, od 8. dubna 2005. V dubnu dosáhl 110. reprízy, vidělo ho téměř 28.000 diváků. ČTK to řekla vedoucí obchodního útvaru Věra Ernstová.

Dnešní derniéra zahájila festival Sonda, při němž Jihočeské divadlo do 6. května uvádí výběr z nejlepších inscenací sezony. Jedná se o tři činohry, tři kusy Malého divadla, jednu hudební komedii a jeden balet.