Muže sedmi sester napsali podle námětu Jaroslava Havlíčka Martin Glaser a Olga Šubrtová. Inscenace měla premiéru 6. května 2005, hraje se 13 let. Mladý recesista v ní chce svést během sedmi dnů sedm sester, členek rodinné kapely, hlídaných posedlou matkou. Nejstarší sestře je 40, nejmladší 18 let.

"Je to normální obměna repertoáru, my to máme na repertoáru víc než deset let a občas prostě ty věci už potom přestanou odpovídat věkově. Máme tam spoustu hostů a tak dál, prostě měníme repertoár," řekla Schlegelová.

Na poslední čtyři reprízy zbývá v prodeji 88 vstupenek. I s těmito představeními tak komedie dosáhne počtu 24.222 diváků. Čtyři ženské role vedení souboru během let přeobsadilo.

Spoluautor hry a její režisér Martin Glaser má radost, že se na repertoáru udržela tak dlouho a před permanentně vyprodaným hledištěm. Míní, že člověku se za život podaří jen pár podobných hitů.

"V Muži sedmi sester se nám povedlo dotknout se témat nebo životních situací, ze kterých má každý z nás více nebo méně strach. A zároveň se jim dosyta a úlevně vysmát. Je to na jednu stranu velmi krutá hra, na druhou je ale neskonale zábavná právě proto, že je od prvního okamžiku zjevné, že to je hra, ne realistický obraz dnešních dní. Kdo si přečte Havlíčkovu novelu, ten navíc zjistí, že jeho text je mnohem krutější a nemilosrdnější ke všem postavám. Inscenace nevznikala vůbec idylicky a hodně lidí pochybovalo o jejím úspěchu," řekl dnes ČTK Glaser, bývalý šéf jihočeské činohry, nyní ředitel Národního divadla Brno.

Nejdéle se v Jihočeském divadle hraje Saturnin, od 8. dubna 2005. V dubnu dosáhne 110. reprízy. "Dosud ho vidělo 27.634 diváků," řekla Ernstová. Tetu Kateřinu hraje u diváků oblíbená Daniela Bambasová, v roli Saturnina vystřídal Romana Nevěčného Tomáš Drápela, poprvé letos 9. února.

Derniéra Muže sedmi sester zároveň zahájí festival Sonda, na němž divadlo od 30. dubna do 6. května uvede výběr z nejlepších inscenací sezony, osm titulů: tři činohry, tři kusy Malého divadla, jednu hudební komedii a jeden balet.