Pětina filmů (20,4 procenta) z celkové evropské produkce byla podle EAO natočena ve zmíněném období v koprodukci. Téměř dvojnásobně stoupl především počet dlouhometrážních dokumentárních filmů, jichž v roce 2016 vzniklo 698. O třetinu vzrostl i počet dlouhometrážních filmů, které se věnují fiktivním žánrům.

Zpráva EAO se věnuje vývoji filmové produkce ve 36 evropských zemích. Více než polovina (53,6 procenta) snímků vznikla v pěti zemích - Británii, Francii, Německu, Španělsku a Itálii. Pokles produkce zaznamenalo ve sledovaném období pět států - Británie, Belgie, Norsko, Estonsko a Maďarsko.

Žebříčku zemí, které nejvíce natáčejí v koprodukci, vévodí s 566 koprodukčními snímky Francie, následovaná Španělskem, Německem a Švýcarskem. Česko je třinácté. Pouze 11 zemí přitom podle EAO koprodukovalo více snímků než v průměru deset ročně.

Celkově evropské země natáčely v období 2007 až 2016 dohromady se 150 různými zeměmi, uvedla EAO. Většina koprodukcí vznikla s evropskými partnery, hlavním neevropským partnerem byly Spojené státy. Nejplodnější byla v tomto směru spolupráce Francie a Belgie, ve francouzsko-belgické koprodukci bylo natočeno 207 snímků.