"Divadlo není jen zvednout oponu na dobré představení nebo inscenaci a zase ji zavřít. Divadlo je i společenská událost, A když divák přijde do holého nehostinného prostoru, není vstřícně naladěný," poznamenal. Černé sedací kostky, které ve foyer byly dosud, tak nyní nahradily stolečky a také křesílka z rudé kůže, v nižším podlaží foyer jsou kožené pohovky. Zatraktivnění prostoru má přispět i plánovaná dekorace, která by měla těžiště nad prázdným prostorem nad barem v horním foyer, ale objevovala by se i ve zbývajících podlažích. Lidé si tak budou moci před představením nebo o přestávce vypít kávu, víno či sníst drobné občerstvení v příjemnějším prostředí než dosud.

Na přelomu ledna a února dostane jeviště novou oponu namísto původní, která se poškodila při pádu na začátku sezony. "My vítáme výměnu v tom smyslu, že původní opona byla černá, asi jsme byli jediné divadlo na světě s černou oponou. Teď budeme mít oponu světle medovou, která bude lépe komunikovat s celým dřevěným interiérem," doplnil ředitel. O prázdninách pak pohodlí diváků zvýší také doplňkové nasvícení každého schodu v hledišti. Pomůže to při orientaci v ztemnělém sále lidem, kteří půjdou například během představení na toaletu. Celé hlediště navíc doplní přídavná světla s filtry namířená na dřevěné stěny. "Prostor pak dostane vřelejší zabydlenější charakter," slíbil ředitel.

Už asi dva roky také jedná se zřizovatelem, městem Plzní, o úpravách, které by umožnily bezbariérový přístup do spodních řad hlediště méně mobilním divákům. Dosud je totiž nutné do předních řad sejít po schodech z třetího podlaží foyer, což je pro některé lidi obtížné. Další z plánovaných úprav, kterými chce divadlo zvýšit pohodlí, je posílení pocitu plnosti zvuku v horní části hlediště.