Kožená je momentálně na krátkém swingovém turné s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers. Na programu mají písně Colea Portera, které v jejich podání zazněly v premiéře loni právě na festivalu Concentus Moraviae.

Humor je podle pořadatelů mezinárodní přehlídky nezbytným a všudypřítomným kořením v životě i umění. Lze jej najít ve středověké hudbě, u Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka, jehož Humoreska bude znělkou festivalu, i skladatelů 20. století.

"Spojení hudby a humoru bývá často dílem hudebních klaunů, ale dá se toho podniknout mnohem víc, než jen nahradit noty červenými nosy," uvedl ke své koncepci Dierickx.

Příští ročník festivalu bude od 1. do 27. června 2018, opět na různých místech Moravy a Vysočiny. Zatím pořadatelé odtajnili program pěti koncertů. Například 5. června se na zámku v Moravském Krumlově návštěvníci dozvědí, jaké to je, když se potkají monstra a hororové postavy v hudebních dílech. V programu nazvaném Transylvánie ve dvoře vystoupí Iva Bittová a Ensemble Opera Diversa.

Výpravné taneční představení inspirované Kávovou kantátou Johanna Sebastiana Bacha zhlédnou zájemci 10. června v Mikulově v podání souborů Cracovia Danza a Collegium Marianum. Do Velkého Meziříčí zavítá světově proslulé duo hudebních klaunů Igudesman a Joo. K dalším festivalovým jménům patří kontratenorista Dominique Visse, klavírista Karel Košárek a Soňa Červená.