"Čtyřdenní událost nabídne divákům rozvětvenou síť desítek instalací, projekcí, přednášek a performancí - od Mélièse k virtuální realitě, z kinosálu do klubu," uvedli organizátoři festivalu. Přehlídka se uskuteční na dvou desítkách míst ve městě, akce mohou lidé letos navštívit i na netradičních místech, jako je například podzemí kina Metropol či opuštěný kryt civilní obrany.

Festival otevřela první výstavou v Galerii U Mloka francouzská umělkyně Pauline Curnier Jardinová se svou vizuální podívanou s názvem Grotta Profunda. Z filmů se mohou návštěvníci těšit na perlu japonské animace, kultovní Cestu do fantazie režiséra Hajaa Mijazakiho nebo dílo rané animace, poetický trikový film Cesta na měsíc Georgese Mélièse z roku 1902. Při půlnočních projekcích bude uveden surrealistický film legendy české animace Jana Švankmajera Něco z Alenky z roku 1988 nebo adaptace středověké legendy o černé magii Čarodějův učeň Karla Zemana z roku 1977, uvedli pořadatelé.

Festival letos nabídne víc než šest desítek programových bloků. Jeho součástí je také akce s názvem AniPromítačka, což je cyklus projekcí animovaných filmů na netradičních místech. V minulých letech tak obyvatelé a návštěvníci Olomouce mohli narazit na projekce například v místním cykloservisu, letos AniPromítačky zavítají například do antikvariátu, kavárny V lese, studentského klubu Vertigo nebo do bistra Bistrá kráva.

Páteří festivalu jsou také nově vznikající projekty a české či světové premiéry. V pátek se představí například experimentální berlínský producent Soda Plains se svou novou performancí. Návštěvníci uvidí také projekt umělce Jonáše Strouhala na pomezí umělecké performance a technologického start-upu s názvem ordinace virtuální terapie Dr.Mozek.