Festival zahájí jihokorejský snímek Taxikář ze Soulu. Hongkongskou část Filmasie zahájí Chrabří bojovníci, jehož režiséři Derek Kwok a Clement Cheng neskrývají inspiraci bojovými filmy z 60. a 70. let a americkou boxerskou sérii Rocky. "Boj není jen o vítězství, ale také o tom, aby ze sebe člověk dostal co nejvíce. V tom nám je Rocky blízký," řekl na setkání s novináři Kwok.

Přehlídka hongkongských filmů vedle českých premiér nabídne i světovou premiéru snímku Bdělé sny a evropskou premiéru filmu Paradox. Bdělé sny uvede režisér Teddy Robin. Do thrilleru Paradox si režisér Wilson Yip na choreografii akčních scén přizval průkopníka asijských akčních videosnímků Sammo Hunga.

V kině Ponrepo se 9. prosince bude promítat jeden z nejvýdělečnějších hongkongských filmů všech dob Volavka, který posloužil jako předloha oscarové Skryté identity Martina Scorseseho. Přehlídka nabídne také milostný příběh ze současného Hongkongu Láska na dva prásky nebo drama Dny a noci v Tin Shui Wai jedné z hlavních představitelek hongkongské nové vlny Ann Hui. Celý festival uzavře restaurovaná verze průkopnického nezávislého filmu Made in Hong Kong režiséra Fruita Chana, který vznikl v roce 1997. Před projekcí promluví v kině Ponrepo jeho producent Daniel Yu.

Festival Filmasia od roku 2005 představuje současnou asijskou kinematografii. Koná se každoročně první týden v prosinci v Praze. Informace najdou zájemci na www.filmasia.cz.