Poslední rozloučení provázel velký zájem jeho fanoušků i spolupracovníků, z nichž mnozí dorazili s květinou v ruce. Mezi přítomnými byli například herec Tomáš Hanák, hudebník Rudolf Křesťan, spoluorganizátor festivalu Porta Jiří Vondráček, bubeník z Daňkova projektu Ďáblovo stádo David Landštof nebo písničkář Ivan Hlas. "Jsem smutný, protože mám pocit, že poslední dobou odcházejí ty pravé originály. A Wabi byl originál v každém případě," řekl ČTK Hlas.

Nechyběl ani Jiří Tichota ze souboru Spirituál kvintet, se kterým v květnu Daněk v Tipsport aréně odehrál jeden ze svých posledních koncertů. "Bylo na něm vidět, že je už ve stavu nemocného člověka, ale jak přišel na pódium, tak to z něho všechno spadlo a zpíval a hrál jako celý svůj život. Jsem přesvědčený, že jeho písně budou těšit lidi po celé generace," vzpomínal Tichota.

Smuteční obřad v síni, kde vedle množství květin a Wabiho velké fotografie byla i jeho kytara, zahájila skladba Píseň, co mě učil listopad. "Učil jsem se podle tebe hrát na kytaru a když jsem balil první holky, byly u toho zase tvoje písně," uvedl ve smuteční řeči dojatý herec, zpěvák a moderátor Aleš Háma.

Daňkova rodina poprosila přítomné, aby upustili od projevů soustrasti. K dispozici byly kondolenční knihy.

Uznávaný hudební kritik Jiří Černý označil Daňka za výborného melodika, textaře a přirozeného zpěváka. Zlínský rodák je pro mnohé ikonou českého trampského hnutí. Kromě "Rosy" kytaristu a skladatele Daňka proslavily desítky dalších písní, například Nevadí, Fram či Hudsonské šífy. Je držitelem tří autorských a dvou interpretačních Port z kdysi velmi populární soutěže trampské a folkové písně. Za zásluhy o rozvoj žánru získal v roce 1979 Zlatou Portu. Na kontě má více než 150 písní. Až do roku 1983, kdy odešel "na volnou nohu", pracoval jako řidič sanitky.

Daněk hrál mimo jiné i pro krajany v Austrálii, v USA a Kanadě a v roce 2012 na pražském koncertě americké legendy country hudby Krise Kristoffersona, ke kterému ho mnozí příznivci přirovnávají.