Do Divadla Petra Bezruče se uvedením této inscenace vrací slavný dánský filmový režisér Lars von Trier. V minulosti ostravské divadlo uvedlo adaptaci jeho filmu Prolomit vlny. Tentokrát padla volba na komedii Kdo je tady ředitel?

"Společně s dramaturgyní Kateřinou Menclerovou jsme se snažily najít text, který bude moderní, vtipný a přitom bude mít ještě trochu víc než jen vtipnou zápletku. A text Larse von Triera takový je," řekla režisérka inscenace. Inscenovat filmový scénář je podle ní velmi těžké. "Musíme hledat temporytmus, míru bizarnosti i herecké prostředky, které na divadle fungují jinak než ve filmu. Doufám, že generálky ustojíme a narodí se nová komedie," řekla Ryšánek Schmiedtová.

Zápletka úspěšné komedie je jednoduchá. Ředitel jedné firmy chce být se svými podřízenými zadobře, a tak se vydává za řadového zaměstnance. Všechna nepopulární rozhodnutí tak může svádět na smyšleného ředitele, kterého nikdo nikdy neviděl. Když je však přítomnost ředitele ve firmě najednou opravdu potřeba, začnou nedorozumění, záměny a bizarní situace.

Ústřední dvojici Ravna a Kristoffera ztvární v ostravské inscenaci Lukáš Melník a Ondřej Brett. V dalších rolích se objeví Norbert Lichý, Magdaléna Tkačíková, Pavla Gajdošíková, Markéta Haroková, Markéta Matulová, Marcela Čapková, Michal Sedláček, Jakub Burýšek a Milan Cimerák.

Inscenátoři v Divadle Petra Bezruče vycházeli z překladu Františka Fröhlicha. S režisérkou Ryšánek Schmiedtovou na inscenaci spolupracovala dramaturgyně Kateřina Menclerová. Autorem scény je Jaroslav Čermák, kostýmy navrhl Jan C. Löbl. Pod hudbou k inscenaci je podepsána zpěvačka, textařka a hudební skladatelka Vladivojna La Chia.