Pro režisérský tandem bylo převzetí inscenace náročné i kvůli časové tísni. "S přípravou nám moc pomohl Aleš Valášek, který je výtvarníkem scény i kostýmů. Strávil s námi mnoho hodin nad návrhy a trpělivě a ochotně je přepracovával podle nových představ a požadavků. Čas na přípravu byl skutečně šibeniční, ale díky Alešově vstřícnosti a profesionalitě do sebe všechno perfektně zapadlo," uvedla Doleželová. Podle Vencla je Cyrano v jejich pojetí sice hravý, svižný a oproštěný od patosu, ale rozhodně se z něj nestane fraška nebo parodie. "Je to hrdinný a romantický příběh par excellence, který má divákům a dnešní společnosti co říci a nabídnout," uvedl Vencl.

Tvůrci vycházejí z překladu Jaroslava Vrchlického. Při úpravě textu vypustili některé okrajové postavy a motivy a vyzdvihli zejména milostný trojúhelník Cyrana, Roxany, Kristiana a postavu věčného antagonisty de Guise. "Příprava scénáře byla v tomto případě nesmírně pracná, ale doufám, že se podařilo zachovat vše důležité a diváci si přijdou na své," dodala Doleželová.

Na akčních scénách se opět podílel uznávaný choreograf bojových scén Petr Nůsek, který se souborem olomoucké činohry poprvé spolupracoval na inscenaci Robin Hood. "Součástí příprav na inscenaci Cyrano z Bergeracu byl i bojový výcvik ve Fortu Křelov, kde Nůsek učil herce, jak správně zacházet s kordem," doplnil mluvčí divadla David Kresta.

V titulní roli se představí Petr Kubes, roli Kristiana si zahraje Tomáš Krejčí. Svůj debut na jevišti Moravského divadla zažije Lukáš Červenka v záporné úloze hraběte de Guise a Roxanu ztvární další nová posila olomoucké činohry Natálie Tichánková.

V historii Moravského divadla jde o čtvrté činoherní nastudování Cyrana z Bergeracu. Dosud poslední premiéra byla v listopadu 1991, titulní postavu tehdy ztvárnil Josef Bartoň, který se v menší roli objeví i v chystané inscenaci. Role Le Breta se tehdy zhostil současný ředitel Moravského divadla Pavel Hekela.