"Zajímavostí filmu Borg/McEnroe je, že jeho velká část vznikala na kurtech pražské Štvanice za účasti společnosti Sirena Film," oznámil dnes ČTK mluvčí projektu Pavel Turner. Švédové tam točili loni od srpna do září.

Příběh snímku se odehrává v roce 1980 ve Wimbledonu, kde má Borg obhajovat svůj pátý titul. Jen málokdo ale zná drama v zákulisí: v pouhých čtyřiadvaceti letech je Borg blízko konci. Uštvaný a svíraný úzkostí, zatímco jeho dvacetiletý vyzyvatel McEnroe ho chce na wimbledonském trůnu nahradit.

Trojlístek hvězdného obsazení filmu (Shia LaBeouf, Sverrir Gudnason a Stellan Skarsgard) doplnila herečka českého původu Tuva Novotny, kterou režisér Janus Metz obsadil do role Borgovy přítelkyně. Životopisné sportovní drama vzniklo v koprodukci Švédska, Dánska a Finska. Dostalo podporu Státního fondu kinematografie formou pobídky téměř 11 milionů korun; zahraniční štáb tu utratil 60 milionů.

Podle producenta Pavla Mullera ze společnosti Sirena Film se na Štvanici natáčelo finále Wimbledonu z roku 1980. Český štáb měl 120 lidí, podíl jeho zahraničních členů, jak je u podobných koprodukcí obvyklé, byl minimální, pouze kolem deseti lidí. "Zajímavostí je, že trenérem Shii LaBeoufa byl Martin Štěpánek," uvedl.