Podle něj si byli vědomi úskalí, která dnes pro tvůrce verneovka přináší. "Diváci mají očekávání, která by bylo chybou zklamat. Protože ale lidé verneovky většinou dobře znají, je potřeba publikum zároveň něčím překvapit," uvedl Syrovátka. Cílem tvůrců bylo naplnit oba tyto protichůdné úkoly současně. Představy spojené s verneovkami by měla podle něj naplnit scéna vytvořená Lukášem Kuchinkou. Zároveň se autoři nechali inspirovat světem pařížských kabaretů. Kapitán Nemo, kdysi prý námořník, dnes principál, tam svému publiku vypráví neuvěřitelná exotická dobrodružství za asistence krásných zpěvaček a tanečnic. Jeho girls hrají Karolína Baranová, Michaela Foitová a Štěpánka Prýmková.

Žánrově by mělo jít podle autorů o činoherní varieté, které by mělo zaujmout každého ve věku od devíti do 99 let. "Děti pobaví dobrodružným příběhem, pány potěší kabaret a všechny ostatní pak hravé podobenství o příběhu lidstva. Hrdinové hry totiž po ztroskotání na neobydleném ostrově projdou za krátký čas od éry lovců a sběračů až po industrializaci," uvedl dramaturg.

Na scénáři s ním spolupracoval režisér inscenace Filip Nuckolls, pro kterého to bude první představení v Liberci. "Filip režíruje s lidskou i profesní noblesou a vede inscenaci k podmanivé stylizaci a nadsázce. V něčem může připomenout Tři muže ve člunu, které jsme před lety velice dlouho a za velkého zájmu uváděli v Malém divadle," dodal Syrovátka.