Na točně nabídne divadlo od 7. června do 9. září osm titulů, celkem 90 představení. Činohra uvede reprízy her Pes baskervillský, kterou režíroval Petr Zelenka, dále Dekameron a Ženy Jindřicha VIII. Vyprodaná je i opera Rusalka. Volné vstupenky jsou na Trubadúra, Valmonta, na operu Příhody lišky Bystroušky a na rodinné představení Pták Ohnivák a lišák Zorro. Lístky se prodávají od září 2016.

"Letos se prodej posunul na rekordní úroveň. K počátku května zbývalo volných 17 procent kapacity otáčivého hlediště, činohra byla beznadějně vyprodaná již v březnu. Nyní doprodáváme poslední vstupenky a do konce července předpokládáme zcela vyprodáno," řekl ČTK ředitel Jihočeského divadlo Lukáš Průdek. Na točně očekává 57.000 návštěvníků.

V zámecké zahradě chystá divadlo dvě premiéry. Jednak sem z Českých Budějovic přenese Trubadúra, jednak připravuje baletní verzi Valmonta, jejž do tanečního jazyka převedl v roce 2014 choreograf Libor Vaculík pro Národní divadlo. Kladl důraz na to, aby byl příběh srozumitelný.

"Taneční představení má výhodu, že na něj chodí i cizinci, a Valmont jako titul je dost známý díky filmům Nebezpečné známosti nebo snímku od Formana. Aby se divák vyznal v postavách, kdo je kdo, místy se používají texty psaníček, protože celý román je psaný v dopisech," řekl ČTK Vaculík.

Šéf baletu Lukáš Slavický věří, že Valmont bude poutavé představení. "Je to slavné téma, balet o vášni, erotice, o sexu, ale i o intrikách, všechno, co by nám nemělo být cizí. Jsou tam krásné dobové kostýmy, myslím, že se to velmi hodí do zámecké zahrady. A je to titul mezinárodní, tak doufám, že přiláká i zahraniční turisty," řekl ČTK Slavický.

Na tržbách z otáčivého hlediště získalo loni Jihočeské divadlo 31,5 milionu korun, přijelo 54.055 diváků. Podle průzkumu divadla jezdí nejvíc návštěvníků, 42 procent, z míst vzdálených 100 až 250 kilometrů, hlavně z Prahy, Mnichova, Lince, Salcburku nebo Vídně. "Třetina diváků je ještě ze vzdálenějších míst, výjimkou však není ani Japonsko. Regionálních návštěvníků, tedy především z Jihočeského kraje, ale i z pohraničních oblastí Rakouska a Německa, je zhruba čtvrtina," řekla Ernstová.