Don Juan se hraje v Liberci, Plzni či v pražském Divadle pod Palmovkou a před časem jeho operní verzi Don Giovanni nasadilo Národní divadlo Brno. "Něco je asi ve vzduchu, že nás všechny téma poživačného člověka, který jde přes mrtvoly, oslovuje. Nás napadla extravagantní myšlenka zahrát to klasicky, a to včetně barokních kostýmů. Pro mě je to největší avantgarda za posledních x let. A divák, který má rád klasiku, bude asi urvaný, protože ji od nás už dlouho nedostal," řekla dramaturgyně Olga Šubrtová s tím, že Don Juan je archetypální postava literatury s tématy jako ovládání žen či vzpoura proti Bohu.

Herci budou mluvit současným jazykem. Moderní překlad vytvořil Vladimír Mikeš a hudbu, v níž se prolínají barokní i současné motivy, složil Ivan Acher. "Byť to budeme hrát jako barokní dobovku, může hra s divákem velmi rezonovat," řekl Zielinski, který v Jihočeském divadle v roce 2015 režíroval hru Petra Kolečka Poker face.

Originál hry je zasazen na Sicílii, Jihočeši umístili děj na pláž. Kulisa je z molitanu, což některým hercům komplikuje pohyb po jevišti. Hlavní roli dostal Tomáš Drápela. Podle dramaturgyně má v sobě i démona, jejž vedení činohry spíše umlčuje, a zde se projeví. Drápela podobnou postavu ještě nikdy nehrál, vyjma titulní role Maupassantova Miláčka. Dona Juana nečetl a představoval si, že je pouhý sukničkář.

"Byl jsem překvapen, že je pyšný, dělá si, co chce, je to jeho životní filozofie. Vůbec neuvažuje o druhých lidech, že mají také své potřeby. Sexualita je jenom jedna z mnoha složek Dona Juana. Je to člověk, který zaparkuje na místě pro invalidy, zabije člověka, a co... Cynik, který nevěří v nic. Pro mě je těžké si to představit," řekl ČTK Drápela.

Molièrova tragikomedie Don Juan o pěti dějstvích vypráví o španělském svůdci, který neuznává pravidla, ženy vnímá konzumně a lehkomyslně si užívá života. Premiéru měla v únoru 1665 v Paříži.