"Léta jsem toužil tuto hru dělat. Není moc souborů v České republice, kde na sebe herci slyší a které by Platonova zahrály. Bude to těžká práce, ale těším se na ni," řekl na zahajovací zkoušce Rychlík.

"Text známý pod názvy Bez názvu, Bez titulního listu, Darebák Platonov či Bezotcovština napsal Čechov jako sedmnáctiletý a za jeho života nebyl nikdy hrán. Milovníci Čechova v něm ale nacházejí základy témat a vztahů všech pozdějších autorových slavných dramat," doplnila dramaturgyně Slováckého divadla Iva Šulajová.

Titulní hrdina, syn zkrachovalého otce, vesnický učitel Michail Platonov, samozvaný filozof a sžíravý kritik urážející druhé z vlastní nešťastnosti, je ironickým, pasivním hrdinou.

"Kromě roviny zkrachovalé rodiny je důležité i téma neschopnosti a nemožnosti posunout se v životě dál, chovat se jako lidé a žít život,” uvedl Rychlík. Režisér se do Uherského Hradiště vrací po třech letech, kdy zde tenkrát nastudoval úspěšnou inscenaci hry Karla Steigerwalda Cena facky aneb Gottwaldovy boty.

V roli Anny Petrovny Vojnicevové diváci uvidí Terezu Novotnou, která se od dubna vrací po mateřské dovolené, titulní roli vesnického učitele Michaila Platonova ztvární Tomáš Šulaj. Slovácké divadlo uvede Platonova poprvé. Scénu vytvoří Tomáš Rusín, kostýmy navrhne Zuzana Štefunková Rusínová a hudbu složí Matěj Kroupa. Premiéra je naplánována na 10. června.