Veverka, jehož specializací byl doposud moderní hoboj, bere seznámení s barokním nástrojem jako významnou možnost posunout se dál v kariéře. "Nechci, aby lidé chápali barokní hoboj jako chudého příbuzného moderního nástroje," doplnil hobojista.

Hudebník se v minulosti okrajově autentickým nástrojem zabýval, ale nikdy ne na takové úrovni jako nyní. "K baroknímu hoboji přistupuji jako k jinému nástroji," řekl Veverka. Kromě materiálu se nástroje odlišují konstrukcí. Barokní hoboj má jenom dvě klapky. Hudebník, který hrál mimo jiné i s Berlínskou filharmonií, tak musel na premiérové vystoupení hodně trénovat.

Skladatele Richtera si soubor dirigenta Romana Válka vybral proto, že je v současnosti opomíjen. Přitom je spjatý s Moravou, narodil se totiž v Holešově na Kroměřížsku.

Koncert je součástí 5. ročníku abonentního cyklu Bacha na Mozarta!, který posluchačům představuje hudbu 17. a 18. století. Ve středu kromě Veverky vystoupí také Markéta Böhmová, Piotr Olech, Jakub Kubín nebo Jiří Miroslav Procházka.

Umělecký soubor Czech Ensemble Baroque působí hlavně na Moravě, ale vystupuje i na tuzemských či zahraničních festivalech.