Festival večer zahájí v pražském kině Lucerna francouzsko-český snímek Tanečnice za přítomnosti debutující režisérky Stéphanie Di Giustové, který byl uveden v Cannes. Ve Světozoru začne festival nejnovějším filmem Emmanuelle Bercotové 150 miligramů, který zahajoval festival v San Sebastianu. Zakončí ho 30. listopadu další předpremiéra - snímek režisérky Mii Hansen-Løve Začít znovu s Isabelle Huppertovou v hlavní roli.

Mezi předpremiérami se objeví životopisný snímek Jacques-Yves Cousteau: Odysea o osudech tohoto oceánografa a jeho rodiny. Pro milovníky animované tvorby je určena Červená želva, která si z Cannes odnesla zvláštní cenu poroty.

Sekce Filmové hity nabídne například vítěze z Cannes režiséra Xaviera Dolana Je to jen konec světa, film bratří Dardennů Neznámá dívka či dokument Belmondo, ve kterém se diváci s legendárním hercem vypraví na místa, kde vznikaly jeho filmy. Fokus Catherine Deneuveové přinese výběr pěti snímků z aktuální tvorby hvězdy francouzské kinematografie. Doplněn bude klasikou - Truffautovým Posledním metrem. Festival doprovodí výstava 25 portrétů hereček, které objektivem zachytila Kate Barryová.

Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem. Vstupné činí 100 korun. Více je na adrese www.festivalff.cz.