Festival začne v úterý ve 20:00 jevištní interpretací monologu známé polské spisovatelky Doroty Maslowské. "Den bez Rusáka" nastudovalo Divadlo X10 z pražských Strašnic. Jde o generační výpověď dnešních mladých lidí zbavených hodnot, tápajících v bludišti drog, konzumního světa, sexu, hospodské nudy a nicnedělání. Představí se mladé hvězdy českého divadla, jako jsou herci Eva Josefíková a Jakub Gottwald, který kromě Národního divadla vystupuje v řadě nezávislých projektů, na představení se podílel hlavní dramaturg pražské MeetFactory Matěj Samec.

Středeční Broken Words jsou projektem čínského exilového básníka Liao I-wua, plzeňského básníka Ivo Hucla a umělců kolem undergroundové skupiny DG 307, návštěvníci se mohou těšit na četbu Pavla Zajíčka, živou experimentální hudbu skladatele Tomáše Vtípila a videoart filmařky Petry Bučkové. Čtvrteční večer je vyhrazen propojení pohybového divadla a nového cirkusu. Představení Mimo provoz se odehraje na veřejných záchodcích.

Tahákem, který už je stejně jako úvodní představení z více než poloviny vyprodán, je nedělní Vypravěč. "Jde o špičkové současné divadlo, inspirované knihou chilské autorky, která je propojená s velmi silným příběhem úžasné tanečnice a performerky Cecile da Costa," řekl Černík. Pracuje s výrazným pohybem, hudbou i světlem. Festival končí příští pondělí představením Třetí lež, velkým monologickým textem o surovosti světa. Pro školy je na programu titul O Dolfíčkovi a Vlastě, představení Romana Černíka o životní pouti jeho dědečka.

"Také letos počítáme s diskuzemi diváků s performery a tvůrci," uvedla za organizátory Petra Štěpánová.