Skladby předvedou špičkoví interpreti. Představí se mimo jiné klavíristka Eliška Novotná s violoncellistou Jiřím Hanouskem, sbory Caticum Ostrava a Ostravské učitelky pod vedením dirigenta a sbormistra Jurije Galatenka nebo ISHA trio z Brna.

"Jedním z účelů festivalu je prezentovat a propagovat díla soudobých, velmi často mladých a progresivních skladatelů vedle skladeb klasiků druhé poloviny 20. století," řekl předseda Tvůrčího centra Daniel Skála. Řada skladatelů je podle něj přímo z Ostravy. "Můžu jmenovat například Markétu Dvořákovou, Michala Janošíka z té mladší generace, z těch starších zazní skladby třeba Vladimíra Svatoše nebo Milana Báchorka," řekl Skála.

Každý z koncertů je jinak dramaturgicky zaměřený. První koncert nazvaný Lístek odvanutý představí kromě několika krátkých skladeb Leoše Janáčka zejména kompozice významných autorů z Moravskoslezského kraje. Na druhém koncertě V komoře zazní především skladby mladých autorů. Třetí koncert je zaměřen na sborovou tvorbu a na závěrečném pojmenovaném Hudební laboratoř zahraje ISHA trio skladby významných českých soudobých autorů.