Barokní Colloredo-Mansfeldský palác spravuje Galerie hlavního města Prahy, která v něm pořádá výstavy současného umění. V rozsáhlém objektu, který léta čeká na rekonstrukci, také otevřela prohlídkovou trasu, jež návštěvníky seznamuje se stavební a kulturní historii šlechtického sídla včetně téměř neznámého barokního tanečního sálu s freskami. V někdejších reprezentativních sálech se Designblok koná už podruhé.

Letos v dekadentně působících zašlých prostorách zájemci najdou kolekci skla nizozemské designérky Ineke Hansové, kterou vytvořila pro českou značku Křehký, šperky jejího krajana Gijse Bakkera, světla z foukaného skla Evy Eislerové, kolekci oděvů Liběny Rochové inspirované dílem Milana Grygara nebo instalaci studia Tjep v tanečním sále.

V jednom ze sálů připravili Tomáš a Marie Hejtmánkovi, majitelé aukční síně Arthouse Hejtmánek, spolu s šéfredaktorem časopisu Art&Antiques Janem Skřivánkem výstavu koncipovanou jako byt sběratele umění. Podobně instalovali i své předaukční výstavy, jednou v paláci Clam-Gallasově, jednou v místě současné výstavy a podobně postavili i svůj obchod se starožitnostmi v pražské Bubenči. Stylově zařízené interiéry názorně ukazují, jak lze kombinovat starožitnosti se současným designem a uměním.

Byt sběratele je postaven včetně stěn dekorovaných tapetami, nábytku a květin. Sochy, hodiny, vázy, šperky a obrazy ze 17., 18. a 19. století doplňuje moderní a současné umění. Ve výstavě je třeba obraz Mikuláše Medka Můj portrét v generálské uniformě, který pochází ze sbírky Jindřicha Chalupeckého. Jde o jeden z raných informelních obrazů Mikuláše Medka, název odkazuje k legionářské minulosti malířova otce, brigádního generála Rudolfa Medka.

Galeristka Lucie Drdová v Bytě sběratele vystavuje sochu Pavly Scerankové Omnifocus. Dvoumetrová plastika má tvar hlavy, který je složen ze stovky budíkových strojků. Na každém je místo hodinových ručiček upevněn hliníkový plíšek, který rotuje v sekundovém rytmu kolem své osy. Hlava je současně přítomná i ubíhající. Drdova Gallery vystavuje ještě obraz od Daniela Vlčka.