Fejta se k činu přiznal, už dříve ale obhajoba žádala překvalifikování trestného činu na zabití nebo uložení nižšího trestu. Plné znění usnesení Nejvyššího soudu ještě není veřejně dostupné.

Vražda se stala loni na konci srpna v bytě seniorky. Fejta bydlel naproti u rodičů. Podle obžaloby ho žena v osudný den poprosila o pomoc při nahození vypadlých pojistek. Při rozhovoru v bytě mu rozmlouvala jeho vřelý vztah k nezletilému synovi jeho bývalé přítelkyně, což muže rozlítilo.

Obžalovaný tvrdil, že ho sousedka svými slovy dovedla do stavu, že nevěděl, co dělá. Škrtil ji rukama, podle obžaloby ji pak zardousil záclonou. Policie pachatele po pár dnech zadržela, část ukradených peněz stihl utratit za dárky pro syna své někdejší partnerky.

Fejtovi za vraždu a krádež hrozilo deset až 18 let vězení. Trest tedy nakonec dostal blíže k dolní hranici sazby. Pro další snížení už soudy nenašly důvody, zejména s ohledem na vysoký věk oběti a zištné pohnutky pachatele, který prohledal ženin byt a odcizil peníze.