Trestný čin se podle obžaloby stal v polovině loňského června. Muž podle spisu v rodinném domě na třech místech igelitovými pytli ucpal kouřovod z plynového kotle. Kotel umístěný v koupelně kvůli tomu několikrát denně hlásil chybu a bez správného odvětrávání šly zplodiny do bytu ženy. V bytě se ženou žily i její dvě děti, třináctiletá dcera a osmiletý syn.

Muž popřel, že by komín ucpal. Uvedl ale, že se v té době se sestrou pohádal kvůli tomu, že v garáži rozložila stůl na stolní tenis a on se nemohl dostat k motorce. Problémy s kotlem začaly zhruba od toho dne. "Nikdy jsem nic takového neudělal, nikdy jsem nechtěl ublížit ani sestře ani jejím dětem. Připouštím, že ty vztahy nebyly ideální, ale nikdy jsem jí nechtěl ublížit," uvedl v závěrečné řeči muž.

Podle soudu vše, co v hlavním líčení zaznělo, je jen variantou možného, uvedl předseda senátu Aleš Novotný. Podle něj si obě strany z důkazů vybraly, co se jim hodilo, a nebylo prokázáno, že igelity do kouřovodu strčil právě obžalovaný. Podle obhajoby se nabízí varianta, že igelity do komína strčila sama žena, aby muž byl obviněn.

Příčinu potíží s kotlem našel později kominík. Žena uvedla, že měla i s dětmi v týdnu po hádce zdravotní komplikace. Řekla, že se jim v koupelně točila hlava a bylo jim špatně.

Naštěstí se nestalo nic vážného. Žena a děti mohly v krajním případě zemřít na otravu. Otrava oxidem uhelnatým nastává po vdechnutí většího množství této látky. Prvními příznaky otravy jsou obvykle bolesti hlavy, nevolnost, závrať, malátnost a zmatenost. V případě otravy člověk kolabuje nedostatkem kyslíku. Vnitřně se udusí, když se na krvinky místo kyslíku naváže oxid uhelnatý.