Mladá žena zemřela násilnou smrtí v noci 10. srpna 2016 mezi 22:00 a 23:00 ve svém přízemním bytě na sídlišti pod vlakovým nádražím. Sousedka vypověděla, že ji v tu dobu slyšela plakat a volat o pomoc. "Křičela nech mě být, teče mi krev, on mě zabije," uvedla sousedka, která poté vyšla ven a dívala se přes balkon dovnitř bytu zavražděné ženy. Nic neviděla, jinou sousedku ale požádala, aby zavolala policii. Když policisté přijeli a byli u dveří, sousedka slyšela, jak někdo vyskočil přes balkon bytu zavražděné ženy ven a utekl. Na přehrávaném asi dvacetivteřinovém kamerovém záznamu byla vidět postava, jak nese kolem 23:00 na zádech tělo ženy.

Podle obžaloby zabil dvaatřicetiletý Rumun mladou ženu zvlášť trýznivým způsobem. Motivem jeho činu podle obžaloby bylo, že Ukrajinku vinil z rozpadu svého vztahu s jinou ženou. Vražedná zbraň se nenašla, podle obžaloby šlo o ostrý nástroj s čepelí o délce asi deset centimetrů. Bezprostřední příčinou ženiny smrti byl šok z nadměrné ztráty krve při bodném poranění srdce a levé plíce. Pachatel po činu mrtvolu odnesl z bytu k nedalekému mostu přes Nisu, kde byla nalezena po dvou dnech pátrání.

Obžalovaný odmítá, že by ji zabil. U soudu vypověděl, že tehdy byl asi kilometr od místa vraždy ve Švermově ulici. Jedním z důkazů proti němu je DNA nalezené na laně, které měla kolem krku zavražděná Ukrajinka. Pachatel ho zřejmě použil pro snazší manipulaci s tělem. Obžalovaný tvrdí, že lano mu nepatří. Svoji DNA na něm zdůvodňuje tím, že jde o vodítko psa, které držel ten večer, když ho o to požádal neznámý muž ve Švermově ulici. Svědci, jež uvedl, jeho tvrzení nepotvrdili. Nikdo ho psa držet neviděl.

Soud předpokládal, že rozsudek vynese už dnes, obžalovaný ale trvá na provedení dalších důkazů. Líčení bylo proto odročeno na 10. prosince.